Po pěti výhrách v řadě přišla prohra, junioři podlehli Kladnu 2:7

Ševci se po pěti výhrách v řadě usadili na prvním místě své skupiny. Nyní cestovali na led druhého Kladna. O osudu utkání rozhodly tři góly během dvou minut mezi 50. a 52. minutou. To si Rytíři udělali komfortní náskok 6:1 a bylo rozhodnuto. O minutu později sice snížil Kužílek, ale to bylo málo. Po pěti úspěšných zápasech tak junioři padli na ledě Kladna 2:7.
40.kolo, čt 15.1.2015, ČEZ stadion, Kladno
Kladno
7:2
(0:0, 3:1, 4:1)

Branky a nahrávky: 26. Schildhabel (Kružík, Miura), 30. Kružík (Zajíc, Miura), 37. Janeček (Doležal, Havlůj), 50. Machač (Bunda, Šilhavý), 51. Schildhabel (TS), 52. Šilhavý (Machač), 54. Doležal (Bunda) – 34. Macharáček (Hlaváč, Dalajka), 53. Kužílek (Karola). Rozhodčí: Jílek – Beránek, Klouček. Vyloučení: 8:6. Využití: 1:2. V oslabení: 2:0. Diváci: 80. Střely na branku: 40:35. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 6:1, 6:2, 7:2.

Vladař – Větrovec, Potěchin, Bunda, Hulcr, Matula, Špaček, Zajíc – Hajný, Machač, Šilhavý, Kaprál, Macharáček, Schildhabel, Havlůj, Janeček, Doležal, Miura, Kružík

Čáp – Andrýsek, Macharáček, Kužílek, Řezníček, Žabčík, Procházka, Talán – Hlaváč, Haničinec, Dalajka, Zaremba, Karola, Pavlůsek, Vyoral, Gago, Bumbál, Matula, Werbik

Zápas nám začal ospalým tempem, při přesilovce Kladna Čáp zasahovat nemusel, ale ani Hlaváčova střela mezi tři tyče nemířila. Podobně si hosté vedli i při jejich dvou přesilovkách. Po delší době se puku dotkl Čáp po nahození ze středního pásma. Avšak nudná první perioda bylo asi takové rozbruslení na následující dvě třetiny.

První branka byla k vidění ve 25. minutě, když se v početní výhodě prosadil Krešimír Schildhabel. Ševci mohli srovnat záhy, a to když domácí celek byl potrestán za špatné střídání. Avšak právě Kladno hrající ve čtyřech navýšilo svůj náskok. Puk se po několika odrazech dostal na hůl Daniela Kružíka, jenž prostřelil ležícího Čápa. Ale další přesilovka už Zlínu vyšla, snížil v ní David Macharáček. Dvougólové vedení mohl Rytířům vrátit Hajný, ale únik gólem neskončil. Když domácí ubránili oslabení, znovu udeřili. Po kombinaci s Doležalem nedostal zlínský brankář, 3:1.

Po pauze byl sám před brankářem Vladařem Andrýsek, ale neuspěl. Jako v ohni se musel cítit Čáp při náporu Středočechů, ale jak pokusům Větrovce či Machače odolal. Za chvíli si zlínský brankář poradil i s únikem Šilhavého. Stejnou možnost mohl mít i Machač, ale Čáp mu puk vypíchl. Ale pak nastala pro žlutomodré pekelná dvouminutovka. Tu odstartoval v čase 49:46 Patrik Machač, který trefil poloodkrytou branku. Za 34 sekund po faulu Zaremby bylo nařízeno trestné střílení, které proměnil svým druhým gólem v zápase Krešimír Schildhabel. Zlín se poté postavil na nohy, své šance ale nevyužil. Ale zase skórovalo Kladno, a opět v oslabení. Sám na Čápa pláchl Vojtěch Šilhavý a puk zasunul za beton zlínského gólmana. V této přesilovce se ještě prosadil hostující Jakub Kužílek, ale na jeho gól reagoval zase domácí hráč, konkrétně Filip Doležal